Eseu de toamna (34 Montana, La multi, multi ani!!!!! ).

Discutii...

Moderators: Alex, Tudor, Toni

Post Reply
nucu
Posts: 10
Joined: Tue Oct 13, 2009 9:29 am
Location: Încă Bucureşti...

Eseu de toamna (34 Montana, La multi, multi ani!!!!! ).

Post by nucu »

Salutare Montana!

Mi-a facut mare placere si am avut chiar emotii revazand pozele din arhiva dar si citind inca o data istoricul.
Daca stau bine sa cuget- Montana a luat crema ultimelor 4 speosporturi pe stil vechi!
Ma bucur ca m-ati acceptat atunci, ca impreuna ne-am bucurat si am urlat ca dementii prin galerii, post sifon, sau in sala de festivitati culegand laurii unei munci asiduue de-a lungul vremurilor ce au fost...
Am imbatranit daca amintirile au inceput sa doara si sa provoace tentative de izbucuri sarate in coltul ochilor...
Ma bucur din suflet ca cei ramasi ACUM, sunt tehnic tari, ideologic si stiintific -tot tari, spirituali- nu mai zic...Am incredere ca "vom continua!".
Ma intristez ca nu mai sunt prin zona nici macar sporadic...dar face parte din viata. acum sunt in plin safari: incerc pe viata si pe moarte sa ajung sa lucrez in Germania sa pot sa ma dezvolt bine profesional si nu numai...sic! Asa ca, de la mare distanta dar mereu din mijlocul vostru va salut si astept vesti despre marile continuari din podisul Somesan!

Va mai rabd un an doi si daca nu, atunci vin si punctez personal.
Alaturi de voi desigur prieteni.
In oricare din variante ramaneti alturi in inima mea,
dragii mei prieteni de la Montana.
:D 8) :P

Cu drag si urari de la La multi Ani intregului club in frunte cu Mitica careia ii datorez tot creditul acordat,
Nucu, septembrie, 21, anul de gratie 2010, toamna

PS : Sa il pomeneasca Dumnezeu intru Imparatia sa si pe Nelutu dragul de el, un suflet bun mereu al Montanei.
CRED în existenţa zborului...
User avatar
Toni
Moderator global
Posts: 1350
Joined: Wed Aug 19, 2009 3:51 pm
Location: Baia
Contact:

Post by Toni »

S-ar putea sa ne intalnim la Speosportul de anul viitor, care, cred ca pana la urma il va organiza Montana. La Ileanda. Numai bine!
,,ține minte, sfârșitul nu-i aici..."
<Death is Not the End - Bob Dylan>
Post Reply