Carte speo 10. 000 - volumul I

Discutii...

Moderators: Alex, Tudor, Toni

Post Reply
User avatar
Toni
Moderator global
Posts: 1350
Joined: Wed Aug 19, 2009 3:51 pm
Location: Baia
Contact:

Carte speo 10. 000 - volumul I

Post by Toni »

Curând (trebuia să se publice încă de acum aprox. 2 ani) se va edita o carte speo denumită 10.000 (un istoric al speologiei / cluburilor de speologie din România), cuvânt înainte dr. Marcian Bleahu, în care apar primele 9 cluburi care au trimis propriul istoric în câteva pagini și poze color din istoric. (Cluburile de Speologie Montana Baia Mare, Focul Viu București, C.S.E.R. Petroșani, Hidrocarst Valea Jiului, Speleopit 600 Pitești, Speodava Ștei, Ursus Spelaeus Baraolt, Vulcan Craiova, Z Oradea). Montana are un articol succint (7 pagini și 30 de poze) în care prezintă file din istoric (pe perioade de ani, participanți și membri importanți), aria și zonele de lucru, alte activități (protecție, arheologie montană), participări la activități internaționale, publicații.
Editorii volumului I: Lucian Bușu, Gheorghe Aldica, Gabriel Cazan, Romeo Perlik.
Cluburile pot participa la susținerea editării prin angajarea cumpărării de volume, în măsura dorinței membrilor sau celor interesați. Din ce mi s-a comunicat cartea în format B5 are cca 200 pagini color și va costa cam 20 lei, în cca. 2 săptămâni ar fi frumos ca să ne exprimăm dorința de cumpărare.

Doriți un astfel de volum? Vă rog ca să-mi comunicați nr de bucăți, în caz că doriți mai multe, ca să vă trec pe listă. Până acum s-au înscris 34 de doritori, care au comandat 41 exemplare. Mai sunt pe listă potențiali doritori care n-au răspuns încă.
,,ține minte, sfârșitul nu-i aici..."
<Death is Not the End - Bob Dylan>
MihaiF
Posts: 107
Joined: Sat Jun 13, 2015 6:04 pm
Location: satu' cu Salciile

Re: Carte speo 10. 000 - volumul I

Post by MihaiF »

Eu m-am inscris cu o bucata. Se mai pot comanda ?
Ich will nicht ins Paradiese wenn der Weg dort in so schwierig ist !
User avatar
Toni
Moderator global
Posts: 1350
Joined: Wed Aug 19, 2009 3:51 pm
Location: Baia
Contact:

Re: Carte speo 10. 000 - volumul I

Post by Toni »

Da, Mihai, se mai poate comanda. Nu știu cînd se va scoate cartea.
,,ține minte, sfârșitul nu-i aici..."
<Death is Not the End - Bob Dylan>
MihaiF
Posts: 107
Joined: Sat Jun 13, 2015 6:04 pm
Location: satu' cu Salciile

Re: Carte speo 10. 000 - volumul I

Post by MihaiF »

Bun , atunci eu vreau in total 3 carti.
Multumesc
Ich will nicht ins Paradiese wenn der Weg dort in so schwierig ist !
User avatar
Toni
Moderator global
Posts: 1350
Joined: Wed Aug 19, 2009 3:51 pm
Location: Baia
Contact:

Re: Carte speo 10. 000 - volumul I

Post by Toni »

OK, Mihai, notat 3 bucati
,,ține minte, sfârșitul nu-i aici..."
<Death is Not the End - Bob Dylan>
Post Reply