In memoriam Nelu Tamas

Discutii...

Moderators: Alex, Tudor, Toni

Post Reply
User avatar
Toni
Moderator global
Posts: 1351
Joined: Wed Aug 19, 2009 3:51 pm
Location: Baia
Contact:

In memoriam Nelu Tamas

Post by Toni »

Astăzi 4 iulie 2021 dragul nostru coleg Nelu Tămaș dacă ar mai fi fost printre noi, ar fi împlinit 64 de ani. Din păcate s-a stins prea repede iar spiritul lui tânăr și liber ne lipsește adesea. Odihnește-te în pace!
,,ține minte, sfârșitul nu-i aici..."
<Death is Not the End - Bob Dylan>
User avatar
Toni
Moderator global
Posts: 1351
Joined: Wed Aug 19, 2009 3:51 pm
Location: Baia
Contact:

Re: In memoriam Nelu Tamas 14.02.2022

Post by Toni »

Astăzi se împlinesc 14 ani de când fostul nostru coleg Nelu Tămaș a trecut la cele veșnice (d.11.02.2008). Ce repede trece timpul....Nu voi uita niciodată turele în care s-a nimerit să participăm împreună...îmi persistă și acum în auz muzica ce ne însoțea când plecam în câte o tură speo sau pe la un congres. Nu existau DVD-uri, stick-uri, chiar telefonie mobilă, în Nissan by Datsun -ul lui sau în Opel-ul Kadett MM..ZUY ascultam de la casetele lui: Creedence, Eagles, Pink Floyd, Cat Stevens sau Dr. Hoonk and The medicine show...A fost un camarad pe cinste, cel puțin pentru mine. Spirit organizatoric f. bun, glumeț /hâtru/mucalit, spontan, creea de multe ori un spirit de apartenență la grup. Multe întâmplări sau povestiri...

Odihnește-te în pace!


P.S. Poate vom avea ocazia prin vreo tură să încercăm să-i evocăm pe foștii colegi ,cei care nu mai sunt sau poate cei care din diverse motive nu mai pot să participe cu noi în ture...
Pentru mine acest lucru e destul de important mai ales pentru ,,predarea,, noilor generații tot patrimoniul material sau mai ales imaterial al clubului, amintirile, faptele și intamplarile trecute ale Montanei, așteptându-le pe cele din viitorul nostru, avem totuși 45 de ani de existență...Poate - nu-i așa Tudor? (sau ceilalți și alții) vom compune acea culegere/carte cu Montana despre care tot mai aminteam...

Cele bune, Toni
,,ține minte, sfârșitul nu-i aici..."
<Death is Not the End - Bob Dylan>
User avatar
TeoTdora
Membru Activ
Posts: 113
Joined: Sat Sep 24, 2016 6:13 pm
Location: Timișoara

Re: In memoriam Nelu Tamas

Post by TeoTdora »

Îți mulțumesc, Toni.
Mai era o casetă cu Sir Roderick David "Rod" Stewart CBE, peste care am făcut prostia să înregistrez altceva, iar când mi-a crescut mintea la loc, am umplut 4 CD-uri cu toată discografia lui + ale tuturor celor menționați mai sus, care și acum se învârt (chiar dacă sacadat) în Golf :mrgreen:
Post Reply