Craciunul

Discutii...

Moderators: Alex, Tudor, Toni

Post Reply
Olimpiu
Posts: 43
Joined: Tue Mar 29, 2011 3:08 pm

Craciunul

Post by Olimpiu »

Urmeaza episodul: plimbatu cu colindatu
Sa ne sunam maine sa vedem cum facem duminica. Toni poate de la opt ca atunci iese de la lucru, ne gramadim la unic si sa incepem de la mine dupa care continuam tunelu.

Pana una alta sarbatori fericite si implinirea tuturor aspiratiilor la fiecare, si un an bogat cu kilometri multi.
VIFORU
User avatar
Toni
Moderator global
Posts: 1350
Joined: Wed Aug 19, 2009 3:51 pm
Location: Baia
Contact:

Post by Toni »

Asa cum bine zicea cică Viforu (fara L, cred ca dupa inşiruirea de mai multe cuvinte, mi-am dat seama ca tipului ii lipseste tasa <L>) :D , eu zic ca ne intalnim la Unic pe la 20:30, duminica 25.12.2011. Ce ziceti?

Fişa tehnică propusă: * 1. Începem colindatul la Olimpiu (Viforu), care sta la cca. o jumatate de distanta dintre Baia Mare - Baia Sprie, apoi urmeaza un traseu de cca. 45 de grade pozitiv, la Bogdan, (daca nu dărâmau flotaţia, puteam urca o bucată cu funicularul), urmează coborare accentuata dupa principiul ca trebuie sa urci ca sa ai de unde să cobori, urmeaza cca. 300 m pana la parterul blocului 13 pe Babeş (ditamai sediul clubului), unde se va bloca temporar liftul, pentru a se urca in siguranţă pe scari pana la etajul 7 (asa sigur liftul va functiona in continuare si ptr ceilalti cetaţeni colindatori), după care traseul va continua prin urcare pe tiroliană (de cca. 50 m lungime, diferenţă de nivel +15 m, simplu) de la et. 7 la et. 10 situat vis-a vis, dar in balconul apartamentului imobilului situat în strada Caragiale 11, la Ana. Dupa care se va coborî iar. Chiar cu liftul (dar maxim 4 persoane de 80 kg, total 32o kile**) Dupa epuizarea parcurgerii celor mai mari diferenţe de nivel posibile din traseul programat, parcurgerea în continuare se va face predominant pe orizontală, radiant - dispersat. Baremul de timp nu a fost introdus, singura condiţie este ca toti participanti sa treaca cu bine de linia de sosire. (acasă).

* cele scrise mai sus sunt o imagine exagerată, o tentativă de parodie, şi nu reprezintă în mod expres poziţia oficială a autorului post-ului.

** conform prescripţiilor ISCIR în vigoare
:D
,,ține minte, sfârșitul nu-i aici..."
<Death is Not the End - Bob Dylan>
Post Reply